Od grosika do złotówki

dodano: 2021-12-14

Kolejny raz uczniowie klas drugich biorą udział w projekcie „Od grosika do złotówki”. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Realizacja programu trwa 10 miesięcy.
Główne cele programu to:

- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,

- nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Działania podejmowane w ramach programu „Od grosika do złotówki” mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. W trakcie galaktycznej podróży uczniowie odwiedzając galaktyczne planety wykonają różne zadania dydaktyczne. Wykonają ćwiczenia o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwiną samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo oraz umocnią wiarę we własne siły i możliwości.