Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

dodano: 2023-11-06

Uczniowie z klasy 5b i 7b kolejny rok z rzędu, zafascynowani cyklami filmowymi, organizowanymi przez Kino za rogiem, biorą udział w projekcie filmowym Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Od października do maja będą oglądali filmy dopasowane do ich potrzeb. Jest to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

Młodzież z klas piątych realizuje cykl zatytułowany „Młodzi w obiektywie”. Prezentowane są tam filmy, gdzie aktorzy w nich występujący to rówieśnicy uczniów klas 4−6. Na ekranie przeżywają rozmaite przygody i stawiają czoła takim problemom jak: poszukiwanie własnej drogi i akceptacji, próba odnalezienia się w grupie. Przy okazji dowiadują się, jaką wartość mają przyjaźń czy rodzina.

Uczniowie z klasy 7b uczestniczą w cyklu pt. „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty”, który jest formą, która ma na celu przygotować ich do egzaminu klas ósmych. Udział w cyklu filmowym daje im możliwość realizowania treści egzaminacyjnych w oparciu o wybrane filmy.

Każdy z filmów z cyklu stanowi zaproszenie do dialogu, dotyczącego życia i codzienności uczniów, pozwala im przedstawić swój punkt widzenia na wiele aspektów składających się na rzeczywistość.

 Podczas październikowej wizyty w kinie zaprezentowano nam film pt. ,,Łowcy czarownic” , natomiast grupa starsza miała okazję zapoznać się z projekcją pt. ,,Żałuję”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse.