Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Niezwykła lekcja historii

dodano: 2024-02-02

Tuż po feriach zimowych- 30 stycznia w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Poprowadził ją uczeń klasy 6a Marcel Stellak wraz ze swoim tatą.

Marcel opowiedział zgromadzonym o swoim niezwykłym dziadku Grzegorzu.

Grzegorz Stellak to wioślarz, brązowy medalista olimpijski z Moskwy oraz wicemistrz świata z 1975 roku, który trzy razy reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich. W 1972 roku w ósemce zajął 6. miejsce, taki sam wynik osiągnął w 1976 roku w dwójce ze sternikiem. W 1980 roku w czwórce ze sternikiem wywalczył brąz na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Wcześniej w 1975 roku w dwójce ze sternikiem wywalczył srebro na Mistrzostwach Świata w Nottingham.

Uczestnicy zajęć mogli zapoznać się z pamiątkami po wielkim sportowcu, m.in. brązowy medal olimpijski.