Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

dodano: 2023-11-13

10 listopada w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polaków wolności rozpoczęły się w „Osiemnastce” od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, ponieważ szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy najważniejszą pieśń Polaków – hymn państwowy. Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii, podczas której uczniowie naszej szkoły przybliżyli nam wątek odzyskania przez Polskę niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, graliśmy na dzwonkach oraz na rurkach. Tego dnia w naszej szkole czuć było patriotyczny nastrój. Biało – czerwone flagi, kotyliony, gazetka tematyczna oraz galowe stroje uczniów podkreślały wyjątkowość chwili. Nawet w stołówce szkolnej tradycyjny, polski obiad wybitnie wszystkim smakował.