Na Piastowskim Szlaku

dodano: 2023-06-14

5 czerwca uczniowie klas 6c, 7c, 5b i 4a wraz z wychowawcami  wybrali się na całodniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim.

Pierwszym odwiedzonym miejscem była Kruszwica z legendarną Mysią Wieżą. By dotrzeć na szczyt budowli,  należało pokonać 114 schodów, ale warto było. Mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki- panoramę miasta oraz jeziora Gopło. Przypomnieliśmy sobie także legendę o złym księciu Popielu, którego zjadły myszy. Kolejny przystanek  w naszej podróży znajdował się w Biskupinie. Zwiedziliśmy muzeum archeologiczne oraz osadę sprzed 2700 lat, poznaliśmy niezwykłe okoliczności jej odkrycia. W jednej z chat spotkaliśmy garncarza i poznaliśmy tajniki wyrobu naczyń z gliny.

Ostatnim miejscem na trasie naszej wycieczki było Gniezno- pierwsza stolica Polski i słynna Katedra Gnieźnieńska.