MUSICAL – „PAN NIEZWYKŁY”

dodano: 2023-03-22

Całkiem niedawno uczniowie klas 4-8 gościli w Teatrze Dramatycznym na przepięknym musicalu „Pan Niezwykły”, który był częścią projektu edukacyjno – kulturalnego w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży, a został stworzony we współpracy: Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie – Zagórzu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego  i Musicalowej Akademii Talentów MAT.

Musical poruszał ważne treści dotyczące zagrożeń czyhających na ludzi w przestrzeni internetowej i pokazywał pułapki rzeczywistości wirtualnej. Pan Niezwykły – fantastyczna postać komputerowa – chciał zawładnąć i kierować umysłami zagubionych, często osamotnionych oraz  łatwowiernych młodych osób, tj. Klara.

Przedstawienie uzmysławiało nam, jak łatwo można zerwać więzi z najbliższymi, którzy ciągle powtarzają, że są zabiegani, zapracowani i zmęczeni.

Podczas musicalu „Pan Niezwykły” uczniowie przeżywali wiele emocji, towarzyszyły im:  obawa, lęk, smutek, żal, złość, gniew, ale także zachwyt i radość, że cała muzyczna historia z życia pewnej rodziny zakończyła się happy endem.

Niesamowite wrażenie na widzach zrobiły niebanalne kostiumy, wpadające w ucho żywiołowe piosenki, oryginalna scenografia, niezwykła gra świateł, dopracowane do najdrobniejszego szczegółu układy choreograficzne oraz nagłe zwroty akcji, ale najpiękniejsi byli MŁODZI i ZDOLNI AKTORZY! Im biliśmy gromkie brawa!!!!!!!

Jesteśmy niezwykle dumni, że w projekcie musicalowym „Pan Niezwykły” wzięły udział cztery uczennice z naszej szkoły: Gabriela Grabowska i Lena Sztanderska z klasy 5d oraz Karina Mikucka i Lena Witkowska z klasy 6a. Dziewczyny, oglądanie Waszych aktorskich zdolności   na wielkiej scenie było prawdziwą przyjemnością! Dziękujemy Wam, gratulujemy i życzymy wielu musicalowych przygód.