Międzynarodowy Dzień Głuchych w klasach 2a i 2c

dodano: 2024-10-03

29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. To dzień, w którym w szczególny sposób pokazujemy naszą solidarność z osobami niesłyszącymi. Uczymy się tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka oraz przybliżamy sobie problemy i ograniczenia, z którymi każdego dnia zmagają się osoby głuche. Symbolem Głuchych jest niebieski motyl, gdyż motyle nie słyszą. Skrzydła motyla natomiast symbolizują barwność i piękno PJM (Polskiego Języka Migowego). W ramach obchodów święta, w naszej szkole na korytarzu powstała gazetka tematyczna, a uczniowie z klasy 2a i 2c wzięli udział w lekcji, na której nauczyli się migać znaki na powitanie i pożegnanie, a także nazwy poszczególnych zwierząt. Na koniec w języku migowym wszyscy zaśpiewali piosenkę „Wszedł kotek na płotek”.