Konkurs Bożonarodzeniowy

- MERRY CHRISTMAS

Regulamin...

TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 16.12.2016

Konkurs polega na wykonaniu kartki świątecznej.
Konkurs ten organizowany jest w okresie przedświątecznym, kiedy uczniowie żyją już atmosferą świąt. Jego głównym celem jest uświadomienie dzieciom, że wzmożona przedświąteczna bieganina, gorączkowe przygotowania i szaleństwo zakupów - to zaledwie niewielka część świątecznego rytuału; że uczestnicząc w wigilijnej kolacji podawanej
w rodzinnym gronie, mniej lub bardziej świadomie, kultywują polską tradycję i zwyczaje. Jednym z takich zwyczajów jest niewątpliwie własnoręczne przygotowywanie kartek świątecznych z życzeniami. Dlatego tak ważnym jest, aby dzieci zrozumiały, że taka kartka ma dużo większą wartość niż tak zwany ?gotowiec? zakupiony na poczcie.
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną przeprowadzany jest przez nauczyciela j. angielskiego i wychowania fizycznego. Ma on formę pracy plastycznej i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy II
- klasy III
Podstawowym warunkiem przyjęcia kartki na konkurs jest zachowanie formatu i zamieszczenie w niej przez autora krótkich życzeń bożonarodzeniowych w j. angielskim.

Wykonawców będzie oceniać jury, według następujących kryteriów:
- stopień trudności techniki;
- staranność i samodzielność wykonania;
- poprawność językowa życzeń;
- ogólne wrażenie artystyczne.

Cele konkursu:
-rozwijanie uzdolnień plastycznych,
-kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych,
-doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym.

Regulamin konkursu plastyczno-językowego:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku.
2. Uczniowie wykonują kartkę bożonarodzeniową i umieszczają w niej życzenia w j. angielskim.
3. Konkurs odbywa się w dwóch przedziałach wiekowych: II i III klasy
4. Technika wykonywania prac jest dowolna, maksymalny rozmiar kartki świątecznej to format A4.

5. Termin składania prac ? do 16 grudnia 2016, uczestnik dostarcza pracę i oświadczenie z podpisem rodziców organizatorowi konkursu (pani Joanna Koszela-Majewska).
6. Praca musi być czytelnie podpisana imieniem i nazwiskiem na odwrocie.
7. Każdy uczestnik przygotowuje tylko jedną kartkę.
8. Oceny prac dokonuje powołana w tym celu komisja, w której skład wchodzi osoba organizująca konkurs.
9.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 23 grudnia 2016.

10. Uczniowie, którzy zajmą miejsca 1-5 w każdej kategorii wiekowej otrzymają dyplomy. Ponadto, miejsca 1-3 premiowane będą nagrodami. Nagrody i dyplomy ufunduje, ze środków własnych, organizator.