Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

dodano: 2023-06-05

W dniach 11–19 maja 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Celem było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Na lekcjach nauczyciele techniki, edukacji dla bezpieczeństwa oraz pani pielęgniarka przeprowadzali pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć w szkole i w domu.

Klasy chętnie wykonywały prace plastyczne i plakaty na ten temat. W klasach siódmych i ósmych odbył się konkurs dotyczący postępowania na miejscu zdarzenia i pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą.

16 maja naszą szkołę odwiedzili strażacy, którzy podzielili się wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, pokazali, co znajduje się w oraz  jak w praktyczny sposób udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje.

22 maja odbyło się spotkanie z Policjantami: dzielnicowym oraz policjantem z ruchu drogowego. Przedstawili oni prezentację i przeprowadzili rozmowy z których uczniowie klas 1-3 poznali przepisy ruchu drogowego,  dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze rowerem i hulajnogą, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru aby móc bezpiecznie uczestniczyć nie tylko w Kampanii Rowerowy Maj. Policjanci mówili również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.