MasterChef w Osiemnastce!!!

dodano: 2022-01-26

Czyli o tym, jak nasi uczniowie tworzyli zdrowe przekąski

19 stycznia 2022r. uczniowie klas 3d, 2b i 3b wzięli udział w niezwykłych warsztatach kulinarnych "Zdrowa przekąska". Część praktyczną poprzedziła prelekcja dotycząca wpływu odżywiania na nasze zdrowie oraz tego, jakie pokarmy sprzyjają, a które szkodzą zdrowiu. Wszyscy poznali wartości odżywcze wybranych produktów oraz przepisy na zdrowe, wykonane tylko z naturalnych składników przekąski.
Wreszcie nastąpiła część praktyczna, czyli wykonanie przez uczestników kulek mocy, fitbatoników z ziaren i suszonych owoców oraz wyśmienitej domowej nutelli bez dodatku cukru. Wszystko zakończyło się degustacją. Smaki wyborne, niepowtarzalne i wyśmienite, a najważniejsze zdrowe!
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Magdalena Rogozińska