Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Mandoria - wycieczka szkolna

dodano: 2022-10-06

Dnia 03.10.2022 r. uczniowie "osiemnastki" z klasy 4b, 5a, 8a i 8b odbyli wyjątkowo magiczną podróż do największego w Europie, zadaszonego Parku Rozrywki "MANDORIA" - jedynego takiego miejsca w Polsce, w całości zaprojektowanego z myślą o małych i dużych odkrywcach.

Po przekroczeniu bram parku każdy mógł zamienić się w Gościa najciekawszego Miasta w Polsce – Miasta Przygód. Spragnieni wrażeń uczniowie mogli dowiedzieć się np.: Dlaczego Bal Butów wiecznie trwa? Jaka historia związana jest z Mrocznym Dworem? Czemu Rybak Bartek nie wypływa już na pełne wody?

Mandoria jest jedynym renesansowym miastem, które pozostało w centralnej Polsce i rozkwita z podwójną siłą, tak jakby wiek odkryć i podróży nigdy się nie skończył!

Do dyspozycji uczestników były liczne karuzele m.in. wenecka, piracki galeon, magiczne rowery, karuzela z łódkami, lustrzany labirynt, wirujące beczki, zdalnie sterowane łódki, szalupy i tratwa, sześciotorowa zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj, a także najdłuższy w Polsce roller-coaster "pod dachem".

Podczas pobytu w parku rozrywki uczniowie uczestniczyli również w animacji o tematyce związanej ze zmieniającymi się porami roku na kuli ziemskiej - w mandoriańskim kinie sferycznym 3D. Podziwiali seans pt. "Zaczarowany globus".

Przepełnieni wrażeniami i zachwyceni Mandorią wrócili do rzeczywistości, ale zapewnili opiekunów, że jeszcze chętnie powrócą do tego magicznego miejsca. Było suuuuper.