LVI Zlot po Ziemi Mazowieckiej

dodano: 2024-10-03

„Zlotem po Ziemi Mazowieckiej” Szkolne Koło SKKT - PTTK „Wszędołazy” rozpoczęło kolejny sezon rajdowy. Tym razem do przejścia mieliśmy 11 kilometrów. Startowaliśmy w Radziwiu, a potem pięknymi lasami maszerowaliśmy do nadleśnictwa w Łącku.

Po drodze słuchaliśmy ciekawych opowieści Pana leśnika, obserwowaliśmy przyrodę, cieszyliśmy się słoneczną pogodą i dużo ze sobą rozmawialiśmy.

W Łącku wzięliśmy udział w konkursie przyrodniczym, a potem nabieraliśmy sił, jedząc przepyszną grochówkę i odpoczywając po długiej wędrówce. Kto chciał, mógł nad ogniskiem upiec aromatyczne kiełbaski i chleb.

Wielkie brawa należą się pierwszakom, którzy dzielnie, swoimi małymi kroczkami pokonywali kolejne kilometry i z dumą odebrali rajdowe trofea.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i zapraszamy na rajdowe ścieżki.