lew honorek internet

dodano: 2017-03-08

Internet płata nam figla za figlem, ale damy radę...

Opracowanie: Beata Idzik, Anna Śnieć.

Spotkanie z Lwem Honorkiem

Lew Honorek wraz z ciocią Agnieszką odwiedzili uczniów klas pierwszych w dniu 10 lutego.  Okazją do spotkania było aktywne uczestnictwo  dzieci  w inicjatywach podejmowanych przez Straż Miejską w Płocku.

Tematem słuchowiska przygotowanego przez pierwszaki był obchodzony 7 lutego ? Dzień Bezpiecznego Internetu.  Internet jest super wynalazkiem, który bardzo uprzyjemnia nam czas i pomaga w szkole i w pracy, ale niesie za sobą różnorodne zagrożenia, których możemy uniknąć poprzez uświadamianie najmłodszych i częste rozmowy z nimi na ten temat. Tym razem uczniowie   wysłuchali  przygody Lwa Honorka, Pana Cykacza i Franka, o tym jak ważne jest aby nie publikować swoich zdjęć, które ukazują co znajduje się w domu,  naszych danych osobowych,  żadnych fotografii ani filmików ośmieszających innych ludzi. Nawet gdyby były one najpiękniejsze i nie ośmieszałyby nikogo - to i tak nie wolno ich nigdzie umieszczać bez zgody osoby tam się znajdującej.
O tym wszystkim i jeszcze wielu innych zagrożeniach opowiadały dzieci, które wykazały się ogromną wiedzą, co ewidentnie świadczy o tym, że rozmawiają z nimi rodzice i panie w szkole.

Zobacz nas