lew_honorek_16

dodano: 2016-09-15

Opracowała: Karolina Miklaszewska

Bezpiecznie do celu!

Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny.

W bliskim sąsiedztwie każdej ze szkół pojawią się uczniowie. Będą uczestnikami ruchu drogowego, będą korzystać z przejść dla pieszych oraz środków komunikacji miejskiej.

Należy robić wszystko by drogi przybycia do szkoły i powrotu do domu były bezpieczne.

Naszym Nauczycielom w edukacji społecznej pomagają Lew Honoriusz oraz Ciocia Agnieszka ze Straży Miejskiej w Płocku. Są z nami nieprzerwanie od kilku lat, a dzieci z radością wyczekują kolejnych słuchowisk.

I UWAGA!!!

Spotkaliśmy ich znowu!!!

Tak, tak moi drodzy.

8 września Lew Honorek wraz z Ciocią Agą witali uczniów naszej szkoły chwilę przed pierwszym dzwonkiem.

Pierwszaki wyposażone zostały w odblaski, a starszaki mogły liczyć na słodkości. Ale to nie takie hop-siup. Każde dziecko musiało odpowiedzieć na jedno z pytań Honoriusza. Pytania te związane były z bezpieczną drogą do szkoły. Lew pytał między innymi o to na jakim świetle można pokonać "zebrę", co zrobić gdy przy przejściu dla pieszych nie ma sygnalizacji, oraz w którą stronę należy się rozejrzeć przed dostaniem się na drugą stronę ulicy.

Honoriusz nie mógł odpędzić się dzieci, które obdarzyły go licznymi przytulasami.

Sama widziałam, że aż wąsy ze wzruszenia mu przeciekły!

Zresztą, sami zobaczcie.