Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

lekk_dla_kaz

dodano: 2015-07-04

Opracowała: Ewa Kozińska

W środę rano Nasza Szkoła zorganizowała zawody międzyszkolne związane z programem Lekkoatletyka dla każdego! przygotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. 17 czerwca o godzinie 10, na placu przed płockim ratuszem, rozpoczęły się międzyszkolne zawody dla uczniów klas I-III z płockich podstawówek. W zmaganiach uczestniczyło 192 dzieci, które rywalizowały w pięciu lekkoatletycznych dyscyplinach. Zawody te prowadzili trenerzy Ośrodka Lekkiej Atletyki w Płocku wraz z Sebastianem Chmarą i Arturem Partyką. Najlepszą podstawówką okazała się Szkoła Podstawowa nr 20, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15 a trzecie SP 3. Nasza Szkoła zajęła wysokie czwarte miejsce, jednak tak naprawdę zwycięzcami tych zmagań są wszyscy, którzy wzięli w nich udział. Poza samą sportową rywalizacją, właśnie w tym celu powstał program Lekkoatletyka dla każdego!, aby zachęcić najmłodszych płocczan do uprawiania sportu i rozpowszechnić wśród nich lekkoatletykę. Dekoracji dokonał Prezydent Miasta Płocka, Pan Andrzej Nowakowski.