Lekcja W-Fu z Mistrzem

dodano: 2019-12-04

lekcja z mistrzemWe wtorek 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku odbyła się „LEKCJA W-FU Z MISTRZEM”. Gościem specjalnym była REPREZENTANTKA POLSKI, PODWÓJNA MISTRZYNI EUROPY W SIATKÓWCE DOROTA ŚWIENIEWICZ, która podarowała szkole siatki do siatkówki oraz piłki siatkowe.

Lekcja podzielona została na dwie części. W pierwszej z nich uczniowie wzięli udział w części teoretycznej w czasie, której poznali przebieg kariery Pani Doroty, a następnie mieli możliwość zadawania pytań. Każdy z uczestników tej części otrzymał zestaw kart Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Kolejnym etapem lekcji było otrzymanie okolicznościowych koszulek, w których młodzież przeszła do części praktycznej lekcji. Dorota Świeniewicz zaczęła od poprowadzenia rozgrzewki, a następnie pokazała różnego rodzaju ćwiczenia pod siatką. Udział w tej części wzięło 50 uczniów. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na żywo jak poprawnie technicznie powinny wyglądać odbicia górne, dolne oraz zagrywka. Po zakończonej lekcji każdy z uczestników otrzymał dodatkowo kubek, przekąskę oraz dyplom z autografem.

W imieniu nauczycieli jak i uczniów pragniemy gorąco podziękować za możliwość wzięcia udziału w tej lekcji, gdyż dla dzieci była ona wspaniałym przeżyciem oraz dała możliwość poznania szczegółów z życia i przebiegu kariery wybitnego sportowca.

LEKCJA WF – U Z MISTRZEM odbyła się dzięki PKN Orlen.

lzm 01

lzm 02