Ładysław Żelazowski

dodano: 2022-12-05

W piątkowe popołudnie 25 listopada mieliśmy przyjemność gościć w Muzeum Mazowieckim w Płocku na otwarciu wystawy poświęconej hm.Ładysławowi Żelazowskiemu. Ten płocki społecznik i harcerz jest szczególnie bliski naszej szkole jako dawny sąsiad, inicjator budowy przychodni lekarskiej przy ul. Jasnej, czynnie uczestniczący w życiu osiedla Skarpa. Miejska Rada Narodowa w Płocku w dniu 21 stycznia 1978r. postanowiła wpisać druha Ładysława Żelazowskiego do Złotej Księgi Zasłużonych dla Miasta Płocka.

Rada Miasta Płocka podjęła decyzję i skwer u zbiegu ul. Polnej i Kwiatowej zyskał już imię harcmistrza Ładysława Żelazowskiego.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły - harcerze 51 WDH "Iskra"