# Laboratoria Przyszłości - marzec - kwiecień 2024

dodano: 2024-05-29

Zajęcia z mikroskopowania są niezwykle atrakcyjną formą zajęć praktycznych, podczas których uczniowie poznają budowę fragmentów dużych organizmów i świat mikroorganizmów. Dzięki tym zajęciom potrafią  samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy i obserwować małe obiekty: komórki z łuski cebuli, krwinki czerwone człowieka i żaby, komórki liścia moczarki kanadyjskiej, aparaty szparkowe liścia oraz wiele innych preparatów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Uczniowie za pomocą mikroskopu w bezpieczny i przystępny sposób mogą obserwować naturę i czerpać z tych obserwacji radość. Dostępność mikroskopów w pracowni biologicznej pozwalają  uczniom na:

• poznanie budowy mikroskopu i funkcji jego elementów;
  • posługiwanie się mikroskopem;
  • analizowanie pod mikroskopem gotowych preparatów;
  • wykonywanie rysunku widzianego obrazu mikroskopowego.

To również nauka cierpliwości, dokładności i precyzji.  Doskonała szansa na zainteresowanie dziedziną nauki, która daje szansę na ratowanie zniszczonej przyrody i zdrowia wielu organizmów.

Mikroskopy zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.