#Laboratoria Przyszłości - maj

dodano: 2023-05-17

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza Szkoła wzbogaciła bazę pomocy dydaktycznych o długopisy 3D.

Długopis 3D jest doskonałym narzędziem wspomagającym pracę uczniów.  Rozwija wyobraźnię przestrzenną, a także doskonali sprawność manualną.

Praca z tym narzędziem rozwija wyobraźnię, kreatywność, a także jest atrakcyjnym uzupełnieniem zajęć rewalidacyjnych. Pozwala na doskonalenie sprawności wzrokowo- ruchowej, a także ćwiczy precyzyjne ruchy rąk. Długopis 3D jest doskonałym sposobem do usprawniania ręki piszącej.

Zajęcia z użyciem długopisu 3D są atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, efekty pracy są widoczne od razu. Użycie sprzętu jest elementem motywującym w pracy uczniów.

10 powodów dla których warto używać długopisów 3D w pracy z uczniami:

1. Stanowią atrakcyjną metodę pracy.
  2. Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski, ćwiczy sprawność manualną.
  3. Praca z długopisami 3D wyzwala dobre emocje, które wspomagają proces uczenia.
  4. Efekt pracy jest natychmiastowy i dziecko doświadcza poczucia sprawstwa
  5. Umożliwia łączenie teorii z praktyką.
  6. Uczy cierpliwości.
  7. Kształci precyzję i dokładność.
  8. Rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.
  9. Praca z długopisami 3D uczy planowania i organizacji działań.
  10. Zajęcia z użyciem długopisów motywują do realizacji własnych pomysłów, rozwijają zainteresowania.