#Laboratoria Przyszłości – listopad

dodano: 2022-11-28

Pierwsza pomoc – ważna rzecz.

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Polega na podtrzymywaniu przez świadków zdarzenia podstawowych funkcji życiowych poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Zakres udzielanej pomocy jest zróżnicowany i zależy od okoliczności zdarzenia i obrażeń ofiary.

Podjęcie działań resuscytacyjnych daje choremu na przeżycie jakiekolwiek szanse. Udzielenie pierwszej pomocy w świetle obowiązującego prawa jest obowiązkowe, o ile nie tworzy sytuacji zagrożenia.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza Szkoła zakupiła apteczki pierwszej pomocy, które umieszczone zostały w każdej sali lekcyjnej.

Pani Agnieszka Żeberkiewicz przeprowadziła szkolenie w klasie 6b na godzinie wychowawczej dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczeń zapoznał się z zawartością apteczki, opanował podstawy opatrywania ran, pracował z fantomem. Wiedza zdobyta podczas tych zajęć może w przyszłości uratować życie niejednemu człowiekowi. Bardzo pani Agnieszce dziękujemy.

Klasa 6B