#Laboratoria Przyszłości - kwiecień

dodano: 2023-04-14

Pomoce zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości doskonale wspomagają pracę uczniów podczas zajęć przyrody i biologii.

Plansze ukazujące budowę wewnętrzną i charakterystyczne cechy grup systematycznych bezkręgowców i kręgowców stanowią nie tylko barwną dekorację pracowni ale są cennym przekazem informacji dla ucznia.

Mikroskopy zapewniają realizację podstawy programowej biologii w zakresie poznania zasad mikroskopowania oraz dokonywania obserwacji mikroskopowych komórek i tkanek. Dają możliwość obserwacji samodzielnie wykonanych preparatów mikroskopowych związanych np. z wpływem zanieczyszczeń na cykle komórkowe podczas zajęć rozwijających.

Zajęcia te dają naszym uczniom wiele radości i pozwalają na bliższy kontakt z treściami programowymi. Ucząc się przez zabawę dużo łatwiej przyswajany jest nowy materiał.