Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

#Laboratoria Przyszłości – grudzień

dodano: 2022-12-22

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 22 grudnia uczniowie klasy 8c oraz szkolne Koło Teatralne "Kurtyna" wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa oraz zabrali nas w podróż z duchami po dawnym Londynie. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. Nikt nie spodziewał się, że Jezus przyszedł do nich w osobie staruszki, dziecka i żebraka. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Szkolne Koło Teatralne "Kurtyna" po mistrzowsku wystawiło "Opowieść wigilijną". Spektakl opowiadał o życiu i osobowości samotnego skąpca o imieniu Ebenezer, który nie cierpiał Bożego Narodzenia. Twierdził, że święta to przede wszystkim okres płacenia podatków. Każde spędzał samotnie w łóżku. Po wizycie duchów i z ich pomocą stał się lepszym i potrafiącym współczuć człowiekiem.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i nauczycieli.

W przygotowaniach oraz w występach niezbędne były akcesoria zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Całość została zarejestrowana profesjonalną kamerą cyfrową. Również szkolony radiowęzeł pracował pełną parą.