KONKURSY TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZE

dodano: 2023-05-31

W kwietniu odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. SKKT „Wszędołazy” reprezentowała drużyna w składzie: Tatiana Kukowska z kl. VIIId oraz Weronika Konczalska i Tymon Delawski z kl. VIIIe. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie zajęli I miesce i reprezentowali rejon płocki w etapie wojewódzkim, który odbył się w dniach 20-21 maja w Mińsku Mazowieckim.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się ze 100 pytań, obejmujący zagadnienia: krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Część praktyczna obejmowała: turystyczny marsz na orientację, pomiary terenowe, planowanie wycieczki na podstawie mapy turystycznej, konkurencję kaszubską, kajakowy tor przeszkód, rowerowy tor przeszkód i praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Nasi reprezentanci spisali się rewelacyjnie i w etapie wojewódzkim zajęli II miejsce.

Uczniowie naszej szkoły brali także udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę

W kategorii prac zbiorowych Aleksandra Marcinkowska z kl. 3a, Adam Marcinkowski i Artur Misevich z kl. Vb zajęli I m-ce w etapie powiatowym oraz otrzymali wyróżnienie w etapie wojewódzkim.

Natomiast Amelia Tłuchowska i Igor Moryń z kl. VIIIb zajęli II m-ce w etapie powiatowym, a III m-ce w etapie wojewódzkim.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.