Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Konkurs ,,Wiedzy o Płocku"

dodano: 2022-12-01

Uczeń naszej szkoły - Michał Szczepański z klasy 8d -  reprezentował ,,osiemnastkę" w konkursie ,,Wiedzy o Płocku", który odbył się 29.11.22r. w Urzędzie Miasta Płocka i został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Płocka.

Celem konkursu była promocja miasta wśród młodych ludzi, podniesienie ich wiedzy o historii i kulturze miasta, a także popularyzacja Płocka jako miejsca atrakcyjnego do życia i wypoczynku. Uczestnikami konkursu byli uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, a każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie jednego kandydata.

W konkursie udział wzięło 29 uczestników, każdy reprezentował swoją szkołę. Uczniowie mieli godzinę na udzielenie odpowiedzi na 30 pytań. Zagadnienia, które się tam znalazły związane były z kulturą, historią, geografią oraz przyrodą Płocka. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące symboli i historii Płocka, ważnych wydarzeń i osób związanych z miastem oraz aktualności samorządowych, a także rozpoznawali miejsca i osoby na fotografiach. W przerwie wysłuchano wykładu pt.  „Płock na kartach historii w XI-XX wieku” dr. Grzegorza Gołębiewskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dziękujemy za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.