Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

dodano: 2023-02-02

W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły i ich rodziny brały udział w konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej promującej wartości i tradycje chrześcijańskie po hasłem "Niech prowadzi nas gwiazda, tam gdzie leży Boży Syn".

Konkurs prowadzony był w dwóch etapach szkolnym i miejskim. W etapie szkolnym
pierwsze miejsce zdobył Miłosz Kuzawiński - klasa IIIa
drugie miejsce zdobył Antoni Grzelak - klasa IIIa
trzecie miejsce zdobyła Aurelia Słowikowska- klasa IIIa

Pierwsza zwycięska praca została przewieziona do Wydziału Katechetycznego na etap miejski. Organizatorem konkursu był Zespół Organizacji Katolickich i Wyznaniowych w Płocku tworzący Komitet Organizacyjny OTK oraz Wydział Katechetyczny.

Podziękowania i dyplomy zostały wręczone przez księdza biskupa Szymona Stułkowskiego na ręce katechetów i przekazane uczniom.