konferencja_wolontariat

dodano: 2018-03-25

„Nie ma dzieci, są ludzie”

12 marca odbyła się w Płocku konferencja   zorganizowanej wspólnie przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku, podczas której Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej placówce zaprezentowało swoje działania na rzecz potrzebujących.

Gościem specjalnym konferencji był Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, mówiąc:  Nie ma dzieci, są ludzie - ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. O tym, jak rozpoznawać potencjał naszych uczniów, jak stwarzać im optymalne warunki do rozwoju, a także o roli edukacji włączającej i działaniach w wolontariacie mówili też kolejni prelegenci – dr Ewa Bartuś reprezentująca Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku i Beata Olszewska – pełnomocnik Prezydenta Płocka ds. wolontariatu.

Podczas konferencji nie zabrakło także praktycznych przykładów oraz sprawdzonych pomysłów na realizację tych zagadnień w szkołach i placówkach. Antek i Małgosia – uczniowie klasy 7A Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku wraz z opiekującą się szkolnym kołem wolontariatu – Anną Śnieć – opowiedzieli o tym, jak działają na rzecz innych. Nasze działania zyskały uznanie w oczach słuchaczy.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy pomogli nam przygotować się do tego wystąpienia, a także tym, którzy podejmują działania o charakterze wolontarystycznym.