karma_wolontariat

dodano: 2017-03-28

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT BEZDOMNYCH I DZIKO ŻYJĄCYCH

Opracowała: Karina Szczawińska, kl. VIA

Od stycznia do marca b.r. n naszej szkole miała miejsce akcja zbierania karmy dla bezpańskich zwierząt. Inicjatorami akcji byli uczniowie z klas VI A oraz    IVA. Uczniowie z tych klas przygotowali wiele kolorowych plakatów promujących akcję i zachęcających innych do wzięcia w niej udziału. Plakaty zostały powieszone na tablicach informacyjnych oraz ścianach szkoły. Młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu także ogłaszała i zachęcała innych do przyłączenia się do tak ważnego przedsięwzięcia.

Okazało się, że jesteśmy ?Wielkimi Miłośnikami Zwierząt?, ponieważ tylko do ferii zimowych zebraliśmy ponad 30kg karmy, a po feriach akcja nadal cieszyła się powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. W ramach tej zbiórki przekazaliśmy także karmę i warzywa dla zwierząt wolno żyjących z naszych pół i lasów.

Karma została przekazana Fundacji ZOA ?Szansa dla zwierzaka? oraz Nadleśnictwu Płock.

Wszystkim osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

Uczniowie z VI A oraz IVA