karate

dodano: 2013-03-19

VI edycja Międzynarodowego Turnieju dla Dzieci i Młodzieży

w Karate Tradycyjnym ?Wratislavia Cup 2013?

W dniu 16 marca 2013 roku we Wrocławiu odbyła się VI edycja Międzynarodowego Turnieju dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym ?Wratislavia Cup 2013?. Zawody zgromadziły ponad 300 zawodników i zawodniczek z Polski , Czech, Litwy i Ukrainy. Po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się Płocka Akademia Karate Tradycyjnego, która powstała we wrześniu 2012 roku. Akademia została założona z inicjatywy doświadczonych zawodników Kadry Narodowej, medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata, Piotra Kusia i Jana Kłębka.

Płocką Akademię Karate Tradycyjnego reprezentowali: Natalia Krajewska, Patrycja Jaworek oraz Karol Kacprzak. Zawodnicy Akademii podczas eliminacji w kata indywidualnym (układ skoordynowanych ruchów, które wykonuje się w ustalonej kolejności) dzielnie stawiali czoła pokonując kolejne etapy rywalizacji. Natalia w swojej kategorii wiekowej do 9 lat zajęła drugie miejsce, Karol w tej samej kategorii wiekowej uplasował się na trzeciej pozycji. Natomiast Patrycja startująca w kategorii wiekowej 10-11 lat mimo bardzo dobrego przygotowania musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodniczek.