Kampania "Rowerowy Maj"

dodano: 2021-05-18

W naszej szkole SP 18 w Płocku w dniu 4 maja 2021 roku ruszyła kampania Rowerowy Maj, która ma na celu zachęcenie uczniów klas 1-3 do świadomego wyboru aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły.

Za codzienne podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy z domu do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach. Wszyscy chętni uczniowie otrzymali "Książeczki rowerowe", do których wklejają naklejki jako zdobywane punkty. Ponadto każda klasa, która zgłosiła chęć udziału otrzymała plakat, na którym umieszcza swoje przejazdy jako kolorowe kółka. W ten sposób promujemy zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji. Co więcej popularyzujemy rower, hulajnogę czy rolki jako środek transportu. W ten sposób dbamy nie tylko o swoją kondycję fizyczną i zdrowie, ale również o otaczające nas środowisko. Mamy nadzieję, że my jako szkoła i nauczyciele wypracujemy w ten sposób u dzieci zdrowe nawyki, które utrzymają się również po zakończeniu kampanii. Najbardziej aktywna klasa i uczeń zostaną docenieni i nagrodzeni nagrodą niespodzianką.