jesien_17

dodano: 2017-12-02

Opracowała:I.Jóźwicka

XXI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Płock jesienią”

30 listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Płock jesienią”. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Płock jesienią” zaproponowałam dwadzieścia jeden lat temu. Od samego początku temat inspirował całe rzesze młodych artystów i ich opiekunów. Na konkurs corocznie wypływało 100-300 prac plastycznych. W jury konkursu zasiadały takie znamienite osoby jak: dyrektor Muzeum Mazowieckiego p. Tadeusz Zaremba, artysta fotografik Artur Kras, p.Jerzy Mazuś - artysta malarz, p.Bożena Śliwińska - dyr. PGS, malarka Iwona Wyszatycka, st. kustosz Muzeum Mazowieckiego Grażyna Tryka, notariusz Barbara Macuga, plastyk SP-18 Katarzyna Czwartek, plastyki POKiS Anna Liskiewicz, p. Danuta Śliwińska - polonista SP 18 czy wicedyrektor SP-1 Małgorzata Roszko. Patrząc przez pryzmat tych lat można powiedzieć, że konkurs ewaluował. W latach ubiegłych w pracach dominowały najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta: Katedra, ratusz, kamieniczki Starego Miasta pomnik Władysława Broniewskiego, Wieża Zegarowa, kombinat rafineryjno-petrochemiczny i Tumy. Obecnie dzieci w swoich pracach pokazują mi. swoje najbliższe otoczenie, place zabaw, odrestaurowaną wieżę ciśnień, ogród zoologiczny, molo, Orlen Arenę, czy parafialne kościoły.

W tym roku na konkurs wpłynęło 135 prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami: pastele, farby akrylowe i plakatowe, wycinanki oraz collage ze szkół podstawowych nr: 1, 5 6,11. 18, 21 i Szkoły Podstawowej w Staroźrebach. W tegorocznym jury zasiadły Pani: Grażyna Tryka i Anna Liskiewicz. Sponsorem konkursu była Firma AGMAR Z Warszawy.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom uświetnił występ szkolnego chórku pod dyrygenturą Pani Małgorzaty Tomczak-Banachowicz.

Nagrodzone osoby:

w kategorii dzieci z klas I :

I nagroda Aleksandra Ludwikowska SP-21, Nina Niedzielak MDK, Marika Korpowska, Zofia Bućko SP-6

w kategorii dzieci z klas II:

- I nagroda Maria Chojnacka SP-21,

-II nagroda Natalia Borowska SP-11.

w kategorii dzieci z klas III

I nagroda Maria Jarzyńska SP-21, Maja Pilitowska SP-11, Weronika Dragańska SP-18,

II nagroda Jakub Pencherzewski SP-6, Bitkowska SP-5, Lidia Paczuska MDK, Łukasz Kobla SP-11,

-III nagroda Oliwia Prądzyńska SP-5.

w kategorii dzieci z klas IV

-I nagroda Aleksandra Zaborowska SP Staroźreby, Wiktor Pikała SP Staroźreby, Adrian Wójcik SP-6,

II nagroda Arleta Napiórkowska SP-6, Izabela Kobza SP-5 , Julia Zaborowska SP Staroźreby,

-II nagroda Michalina Ciećwierz MDK, Alicja Karpińska SP-6,

wyróżnienie - Zofia Kłys SP-Staroźreby.

w kategorii dzieci z kas V

- I nagroda Amelia Kowalska SP Staroźreby, Grzegorz Maraszek SP Staroźreby,

II nagroda Natalia Hebel SP-1, Ola Chrustowska SP-6,

III nagroda Aniela Brzeska SP-1.

w kategorii dzieci z klas VI-VII

I nagroda Aleksandra Niedbała SP-5, Dominik Aniszewski SP-5, Paulina Prusińska SP-1, Nina Denst SP-6,

-II nagroda Kacper Kłys SP Staroźreby, Anna Milewska SP-5, Oliwia Koper SP-6,

- III nagroda Oliwia Kamińska SP-6 ( 2 prace).

GRATULUJEMY!