imprezy

dodano: 2015-06-08

Święto Flagi

opracowała: Beata Borkowska

W sobotę 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystościach na terenie miasta naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich wraz z rodzicami i wychowawcami. Wszyscy uczestnicy spotkali się przed siedzibą MDK, skąd przeszli z ogromną flagą na Stary Rynek. Na Starym Rynku nasi uczniowie obejrzeli:

- Polonez Płocki w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca ?Dzieci Płocka?,

- uroczyste podniesienie flagi na maszt wszyscy śpiewają hymn państwowy wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku,

- przekazanie flagi narodowej przez Gimnazjum nr 5 Gimnazjum nr 6 z przesłaniem pielęgnowania oraz szacunku do flagi narodowej i pokoju

- ogłoszenie wyników Konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie

- organizowanego przez MDK

- spotkanie ze sportowcami, medalistami igrzysk z Klubu Olimpijczyka przy Płockim Towarzystwie Wioślarskim,

- prezentacje artystyczne szkolnych chórów i zespołów artystycznych pieśni narodowe, piosenki wojskowe, ludowe

- animacje biało-czerwone - wata cukrowa, clown.

Przez cały czas atrakcją był balon w barwach biało-czerwonych, można go zobaczyć, poznać zasady lot.. Na zakończenie obchodów balon wzniósł się z flagą biało-czerwoną.