Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Europejski Tydzień Języków

dodano: 2023-10-16

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Na początku października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków. Uczniowie z klasy 6d pod opieką wychowawcy przygotowali z tej okazji audycję. Podczas programu wysłuchaliśmy piosenki Panie Janie w kilku językach europejskich.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie brali udział w interaktywnych grach językowych, rozwiązywali krzyżówki, przygotowywali plakaty i flagi. Na przerwach uczniowie klasy 8a rozdawali przygotowane przez siebie zakładki z wyrażeniami: Cześć, jak się masz? w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim.

Odbył się również konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, w którym wzięło udział 9 uczniów z klasy 7b. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein. Najwyższe wyniki osiągnęli: Seweryn, Gabryś, Karol, Kacper. Serdecznie gratulujemy.