Ekstremalnie Ekologiczni

dodano: 2023-11-16

Uczniowie klas: 5b, 7a, 7c, 8b i 8c dzięki Stowarzyszeniu Ekstremalnie_Ekologiczni oraz pani Katarzynie Struzik i panu Łukaszowi Stawickiemu uczestniczyli w projekcie "Aktywna przygoda po Wiśle". Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat rzeki, jej historii, krajobrazu w jakim jest położona, bogactwie kulturowym, które ze sobą niesie, następnie skupili się na jej walorach przyrodniczo - turystycznych. Kolejnym działaniem był aktywny spacer po Bulwarach Wiślanych u stóp Tumskiego Wzgórza, w trakcie którego zostały przedstawione różne formy turystyki, którą można uprawiać na rzece Wiśle oraz terenach do niej przyległych. Dla wszystkich uczestników była to niesamowita przygoda!