Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Ekologiczny rajd „Powitanie wiosny”

dodano: 2024-03-22

XXXIX Ekologiczny Rajd „Powitanie Wiosny” dla uczniów ze szkolnego klubu SKKT – PTTK „Wszędołazy” był czasem dostrzegania piękna budzącej się do życia przyrody, aktywności fizycznej i budowania koleżeńskich więzi. Ten dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu!!!

Trasa rajdu prowadziła przez malownicze ścieżki brwileńskiego lasu, gdzie dzieci miały okazję podziwiać piękno natury. Podczas spaceru wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowaliśmy pierwsze pąki kwiatów, słuchaliśmy śpiewu ptaków, goniliśmy motyle – latolistki cytrynki, zachwycaliśmy się leśnymi zapachami
i słońcem. Był też czas na integrację: długie rozmowy podczas wędrówki, wspólny posiłek, żarty. Zakończenie rajdu miało miejsce w III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Tam czekała na wszystkich przepyszna grochówka oraz nagrody – puchary i dyplomy.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale pełni radości. Ze wspomnieniami – najcenniejszą rajdową pamiątką!