Dzień otwarty

dodano: 2023-02-06

3 lutego 2023 roku  po raz kolejny odbył się w naszej  „ Osiemnastce”  Dzień Otwarty. Mimo panującej tego popołudnia śnieżycy, licznie przybyli do naszej szkoły przyszli Pierwszoklasiści wraz ze swoimi Rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, gdzie Pan dyrektor, Jarosław Kalaszczyński, przywitał wszystkich zebranych.  Następnie  Pani vice-dyrektor, Urszula Pankowska, dokonała prezentacji naszej placówki i omówiła zasady funkcjonowania szkoły. Podsumowaniem tego wystąpienia była krótka sonda przeprowadzona wśród uczniów „Za co lubię moją szkołę?”. Potem wszyscy obejrzeli przedstawienie „Gra o tron” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego. Po nim nasi mali Goście i obecni uczniowie SP18 wykonali wspólny taniec. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły przy płynącej ze szkolnego radiowęzła muzyce dziecięcej. W salach lekcyjnych, terapeutycznych, na korytarzach czekały na przyszłych Pierwszoklasistów różne atrakcje: pokazy, doświadczenia, zabawy. Dzieci mogły również zaprezentować swoje umiejętności podczas wykonywania przygotowanych dla nich  zadań: matematycznych, plastycznych, ćwiczeń ruchowych oraz gier edukacyjnych z języka angielskiego.

Rodzice podczas tego spotkania mieli okazję  do rozmów z nauczycielami, przyszłymi wychowawcami klas pierwszych oraz Dyrekcją Szkoły.

Cieszymy się z tego spotkania. Mamy nadzieję, że  nasi Goście miło spędzili  czas w naszej „Osiemnastce”, dzieci dobrze się bawiły, a ich Rodzice uzyskali odpowiedzi na  wszelkie pytania dotyczące oferty szkoły, jej działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.