dzien_otwarty_18

dodano: 2018-03-25

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE.

W czwartkowe popołudnie 15 marca już od godz.16.00 w SP nr 18 było gwarno i wesoło. Naszymi gośćmi byli przyszli uczniowie-przedszkolaki, którzy licznie przybyli ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, opiekunami. Przy wejściu witały ich przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Wiele osób skorzystało z szatni, gdzie czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką. Uczennice klasy V a i VI c wręczały gościom foldery informujące o atrakcjach, które dla nich przygotowano.

Na parterze na dużym ekranie można było obejrzeć film o „Osiemnastce”, która skończyła już 40 lat. Mijając nowoczesną stołówkę goście trafiali w opiekuńcze ręce uczniów klasy VII c poprzebieranych za znane dzieciom doskonale postaci z baśni. W tanecznym korowodzie nasi przyszli uczniowie mogli dotrzeć do nowoczesnego laboratorium językowego i mini sali gimnastycznej dla klas 1-3 , by wreszcie wejść w świat kolorowej wiosny, której dekoracje dominowały w budynku klas młodszych. Na parterze wśród kolorowych kwiatów odbył się pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Następnie zwiedzano salę klasy integracyjnej. Pierwsze piętro witało dużą ilością motyli i wspaniałym kącikiem "Pod pomarańczowym parasolem" z hasłem "Warzywa i owoce-źródłem witamin". Każde dziecko mogło napić się soku jabłkowego, zjeść jabłko, gruszkę, banana, mandarynkę i pięknego, smacznego szaszłyka z owoców i warzyw. W kolejnych salach można było poznać tajniki zabaw z tablicą interaktywną czy dostać kolorowankę. Dalej starsi uczniowie szkoły zachęcali do zabaw logiczno-matematycznych. Laboratorium w sali chemiczno-fizycznej wcale nie wystraszyło zwiedzających szkołę, bo ciekawie się po nim rozglądali. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki po „Osiemnastce” było miejsce do zajęć integracji sensorycznej.

Na drugim piętrze było słonecznie i sportowo. Na holu tory przeszkód, gra w globusa i klasy, oglądanie sali nr 67 i trofeów Szkolnego Koła PTTK Wszędołazy. W sali nr 69 na dużym ekranie można było obejrzeć "Minionki", dostać lizaka i zagrać w warcaby z uczniami klasy 3a albo wziąć udział w konkursie plastycznym. Zwiedzano również szkolną świetlicę.

Dzieciom i rodzicom bardzo podobało się w naszej szkole. Ostatni goście opuścili ją około godz.19.00. Imprezę promującą naszą placówkę uważamy za bardzo udaną i atrakcyjną.