Dzień Języków Europejskich - #LaboratoriaPrzyszłości wrzesień 2022

dodano: 2022-09-28

W dniu 26 września 2022 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Dzień ten obchodzony jest od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Głównym celem tego święta jest promowanie wśród uczniów nauki języków oraz różnorodności kulturowej i językowej Europy.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #Laboratoria Przyszłości mogliśmy tego dnia wysłuchać audycji wyemitowanej i zrealizowanej przez szkolny radiowęzeł.

Uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do obejrzenia kolorowej gazetki, gdzie mogli zapoznać się z powitaniem: „dzień dobry” – po polsku, niemiecku, grecku, włosku, francusku, szwedzku, fińsku, hiszpańsku. Podczas przerwy zostały rozdane ulotki, gdzie również można było poznać słowo „dziękuję” w wielu językach.