Działamy dla czystego powietrza

dodano: 2022-12-22

20 grudnia klasa 7b udała się do siedziby Starostwa Powiatowego w Płocku na podsumowanie projektu "Zmieniamy, działamy dla czystego powietrza i mniejszego hałasu", którego realizatorem była Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem". Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w ramach projektu w warsztatach Stowarzyszenia "ZielonoMi" organizowanych przez p. Katarzynę Struzik, zwiększając swoją świadomość,  sadząc rośliny, a potem je pielęgnując. Wykonali szereg prac na gazetki klasowe, prowadzili dyskusje i działania na godzinach wychowawczych. Za przeprowadzoną inicjatywę, propagując hasła i realizując cele ekologiczne klasa otrzymała  oczyszczacz powietrza do swojej sali szkolnej. Opiekę nad projektem i klasą pełniły p. Dorota Pazdrak i p. Agnieszka Gawlińska.