Dofinansowanie z PKN Orlen

dodano: 2019-11-29

Dofinansowanie pracowni fizycznej dla naszej szkoły

10 płockich szkół podstawowych otrzymało dofinansowanie ze środków PKN ORLEN na zakup pomocy dydaktycznych do fizyki, chemii i biologii. To efekt umowy podpisanej przez Miasto Płock z PKN ORLEN, który jest inicjatorem i głównym sponsorem programu edukacyjnego wyposażenia sal dydaktycznych.

atomJuż w listopadzie pracownie fizyczne, chemiczne i biologiczne Szkół Podstawowych nr 2, 3, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 21 i 22 wzbogaciły się o nowe, zakupione zgodne z ich indywidualnymi potrzebami, wyposażenie. Do placówek trafiły m.in. monitory interaktywne, wizualizery, tablety ze specjalistycznymi czujnikami i oprogramowaniem, dygestoria, stoły demonstracyjne, tor z poduszką powietrzną, zestawy do doświadczeń z optyki, zestawy odczynników chemicznych, sprzęt laboratoryjny, modele anatomiczne, mikroskopy, czy urządzenia pomiarowe. Całkowite dofinansowanie przekazane przez Sponsora to prawie 240 tys. zł.

W Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku zakupiono cyfrowe laboratorium fizyczne, składające się z monitora interaktywnego, wizualizera, tabletów wraz ze specjalistycznymi czujnikami, mające na celu w dostępny dla uczniów sposób przedstawić przebieg doświadczeń z fizyki. Dodatkowo doposażono pracownię fizyki w różnorodne zestawy do przeprowadzania doświadczeń z magnetyzmu czy ruchu jednostajnego.

Wykorzystanie nowoczesnych pomocy przyczynia się do uatrakcyjnienia zajęć i pozytywnie wpływa na kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie nauk ścisłych. Pobudza naturalną ciekawość dzieci i chęć poznawania zasad rządzących otaczającym nas środowiskiem. Może zainspiruje naszych wychowanków do szukania rozwiązań, które w przyszłości zmienią świat…

Wszak badania pokazują, że im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z nauką, technologią, inżynierią i matematyką (tzw. STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics), tym większa szansa, że rozpocznie karierę i odniesie sukces w tych dziedzinach.

Uroczysta inauguracja projektu odbędzie się 29.11.2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.

orlenplock