Dzień Edukacji Narodowej 2019

dodano: 2019-11-13

Zespół redakcyjny Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku

14 października 2019 roku zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie z naszymi nauczycielami wziąć udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku głos zabrał pan Jarosław Kalaszczyński, dyrektor szkoły. Powitał on serdecznie zgromadzonych i podziękował za trud codziennej pracy, wręczając zasłużonym pedagogom nagrody. My również - oklaskami staraliśmy się okazać swą wdzięczność.

Po części oficjalnej uczniowie należący do koła teatralnego, szkolni tancerze oraz chórzyści zabrali nas na kilka dłuższych chwil do szkoły … no właśnie, do jakiej? Chyba do takiej, jaką mamy, ale widzianej z boku, z dystansu, z wszystkimi jej bolączkami, niedostatkami, ale też pełnej codziennej pasji, pracy i twórczego wysiłku. Jednym słowem – blaski i cienie szkolnego życia ukazane w krzywym zwierciadle satyry. Zabawne dialogi i celne riposty to zasługa pani Ewy Głodowskiej. Oprawą muzyczną zajęła się pani Małgorzata Tomczak – Banachowicz, zaś piękna dekoracje wykonała pani Katarzyna Czwartek.

Wielkie brawa należą się naszym szkolnym muzykom. Chór wykonywał następujące piosenki "Anioły", "Co nam w duszy gra", "Samba dla pani i pana", "Nauczycielom". Zachwycili nas również koledzy z zespołu instrumentalnego – gitarzyści: Oskar Gołębiewski, Paweł Książkiewicz, Oskar Kirszner; perkusista Bartek Błaszczak, pianistka Weronika Dragańska. Wykonali oni utwór instrumentalny ,,Misson Imposible” oraz akompaniowali chórowi do utworu "Co nam w duszy gra".

Uzupełnieniem tego niecodziennego koncertu był występ grypy tanecznej. Dziewczęta zaprezentowały zebranym układ choreograficzny, co wyzwoliło burzę oklasków i wichurę zachwytów.

I jak tu nie lubić szkoły? Wiadomo, bywają dni chmurne, ciemne i deszczowe, ale są i niedziele pełne słońca, którego blask rozjaśnia oblicza.