debata_18

dodano: 2018-02-25

"Narkotyki, dopalacze - Nie tędy droga!"

21 lutego uczniowie klasy 7c wzięli udział w debacie panelowej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Narkotyki, dopalacze - Nie tędy droga!", która odbyła się w Zespole Szkół nr 5 w Płocku.

W debacie uczestniczyli uczniowie klas 7 szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Tematyka spotkania obejmowała:

- dobre praktyki podejmowane na terenie szkół zmniejszające popyt na substancje psychoaktywne wśród nastolatków,

- skuteczne i nieskuteczne programy profilaktyczne

- możliwości współpracy różnych instytucji w zakresie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Po powrocie nasi uczniowie podzielą się wnioskami z tej debaty na lekcjach wychowawczych.