Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

D_otwarty_14

dodano: 2014-03-23

Dzień otwarty
opracowała: Iwona Jóźwicka

Dzień 19.marca br. w szkole Podstawowej Nr 18 w Płocku był dniem otwartym. Każdy kto tylko chciał mógł skorzystać z zaproszenia i odwiedzić Osiemnastkę. Gośćmi szkoły byli przeważnie rodzice z dziećmi, które od września będą uczniami szkoły. Samorząd Uczniowski kas IV-VI już w drzwiach budynku witał przybyłych gości i służył pomocą w zwiedzaniu placówki.

Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste powitanie. Po przemówieniu pani dyrektor Urszuli Pankowskiej goście obejrzeli przedstawienie teatralno-muzyczne ,,Spotkanie bajek?, przygotowane przez klasy IV z panią Martyną Wiśniewską.

W szkole były otwarte wszystkie klasy można ,więc było skorzystać z sali internetowej, zajrzeć do świetlicy szkolnej, skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej, zapoznać się z salą integracji sensorycznej, która w tym dniu cieszyła się największą frekwencją. Na szkolnych korytarzach czekały na najmłodszych gości różnorodne atrakcje. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach sportowych, plastycznych.

Na terenie placówki byli obecni wszyscy nauczyciele i cała dyrekcja. Z każdym można było porozmawiać na temat związany z nauczaniem w szkole i sposobem rozwiązywania różnych problemów .

Każde dziecko odwiedzające szkołę otrzymało słodki upominek.

Dzień ten był owocny dla wszystkich zarówno dla przybyłych gości bo mogli zaprzyjaźnić się z miejscem, gdzie ich dzieci spędzą sześć lat i ocenić realia szkoły, jak i dla całej Rady Pedagogicznej szkoły, ponieważ wszyscy dowiedzieliśmy się jakie są oczekiwania dzieci i rodziców względem szkoły.