Czytelniczy Flash mob

dodano: 2023-04-21

Dnia 21.04.23, na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Płocku i MSCDN-u Wydziału w Płocku, uczniowie klasy 4b mieli przyjemność uczestniczyć w akcji - czytelniczy Flash mob, który był uhonorowaniem twórczości Wisławy Szymborskiej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Flash mob to sztuczny tłum ludzi, gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Tym razem byli to uczniowie płockich szkół np. z  SP 16, SP 18 i uczniowie III LO.

Wydarzenie odbyło się na boisku Miejskiego Przedszkola nr 14.

Podczas tego przedsięwzięcia wspólnie wysłuchaliśmy wiersza  Wisławy Szymborskiej pt.  „Miłość szczęśliwa”.

Następnie odbyło się grupowe odczytanie wiersza „Cebula” i odśpiewanie piosenki Sanah „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Na zakończenie młodzież stworzyła Wisławę Szymborską w nowej odsłonie – grupowe wykonanie portretu poetki.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.