co wiem o Ojczyźnie

dodano: 2019-03-06

Konkurs „Co wiem o Ojczyźnie?”

W ramach obchodów Dni Patrona Szkoły Podstawowej nr 23 trzyosobowa reprezentacja klasy IIIC wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie ,,Co wiem o Ojczyźnie? . W tym roku 6 drużyn z płockich szkół rywalizowało ze sobą o medale, honorowe statuetki i nagrody. To wydarzenie było poważnym wyzwaniem dla dzieci. Proszono o odpowiedzi na różne pytania. Uczestniczący musieli wykazać się wiedzą na temat legend, faktów historycznych, znajomością i czytaniem mapy, znanych miejsc w Polsce. Wachlarz zagadnień był naprawdę spory. W jedenastej już edycji uczniowie: Anna Majchrzak, Krystian Ogieniewski, Jan Sarnowski zajęli II miejsce. Gratulujemy!