bezpieczne_wakacje

dodano: 2018-06-18

Wiemy jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą!

Już za chwilkę wakacje. Czas beztroski i  licznych wyjazdów dzieci.  Jednak w czasie wakacji uczniowie również muszą pamiętać  o  swoim  bezpieczeństwie.

Trzecioklasiści uczęszczający co tydzień na basen  już doskonale wiedzą jak należy zachowywać się w czasie wakacji nad wodą. Trener pływania, z którym spotykali się cały rok rozmawiał z dziećmi na temat wypoczynku nad wodą. Oto kilka z rad, które otrzymaliśmy:

1. Kąpiemy się zawsze tylko w wyznaczonych miejscach pod opieką ratownika!

2. Nigdy nie skaczemy do wody, jeśli nie wiemy jak jest głęboko i jakie jest dno!

3. Nie wchodzimy do wody bezpośrednio po plażowaniu. Najpierw  należy schłodzić swoje ciało, ochlapując je wodą, aby uniknąć szoku termicznego i omdlenia.

4. Podczas pływania łódką, kajakiem, rowerem wodnym czy żaglówką nigdy nie zdejmuj kamizelki ratunkowej.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!