Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

dodano: 2023-11-08

6 listopada w Kinie Przedwiośnie w Płocku, Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli z spotkaniu z Lwem Honorkiem w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego realizowanego przez Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku – „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci poznały zagrożenia, jakie mogą je spotkać w drodze do szkoły – zarówno podczas poruszania się po drodze, ale również ze strony nieznanych im osób. Brały udział w scenkach, w których ćwiczyły zachowania i reakcje na przedstawione im sytuacje. Nauczyły się również korzystać z numerów alarmowych i udzielać niezbędnych informacji. Po spotkaniu z Lwem Honorkiem, dzieci obejrzały film na motywach powieści wspaniałego pedagoga i nauczyciela Janusza Korczaka - „Kajtek Czarodziej”. Emocje związane ze spotkaniem z Lwem Honorkiem i po obejrzeniu filmu pełnego magii towarzyszyły Naszym Uczniom przez całą drogę powrotną do szkoły. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy podziwiać jesienne pejzaże.