Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

Andrzejki w osiemnastce

dodano: 2012-12-07


,,Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście?

 opracowała: Iwona Jóźwicka

Andrzejki to wieczór wróżb i dobrej zabawy, odprawianych z reguły w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Niegdyś wieczór ten miał charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczony był dla niezamężnych dziewcząt ( męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki).Obecnie to sposobność dobrej zabawy dla wszystkich. W naszej szkole Samorząd Uczniowski klas I-III i SU kas IV-VI zorganizował w dn. 29.11 br. dyskotekę, gdzie przy dobrej muzyce oraz efektach świetlnych i dymnych szalała nasza dzieciarnia. Przez dwa dni 29, 30 listopada można też było dowiedzieć się ,,czegoś? na temat swojej przyszłości. W rolę wróżbitów wcieliła się biblioteka i świetlica szkolna .Lanie rozpuszczonego wosku przez klucz na wodę, zabawa z butami wróżąca szybie zamążpójście, wróżby z obierek, serca przebijanego szpileczką ,czyli poznanie imienia przyszłego małżonka/żony lub sympatii cieszyły się ogromnym powodzeniem.