Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

akademia_lwa_honorka

dodano: 2015-02-17

Akademia Lwa Honorka

Uczniowie naszej szkoły biorą aktywnie udział w programie realizowanym przez Straż Miejską w Płocku - Akademia Lwa Honorka. W ostatnią środę w klasach zapanowała ogromna radość, ponieważ odwiedził nas Lew Honorek i ciocia Agnieszka, aby nagrać audycję radiową na temat rożnych niebezpiecznych sytuacji, które mogą zdarzyć nawet w domu.

Na początku wizyty Lew Honorek obejrzał swoją podobiznę umieszczoną na specjalnej tablicy oraz przeczytał zapisane na niej różne ostrzeżenia i porady bezpiecznego zachowania. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

 

 

Następnie odbyło się nagranie audycji, podczas której dzieci przestrzegały przed braniem samodzielnie leków, a także radziły co zrobić, aby nas nie dopadła choroba w taki nieprzyjemny, deszczowy dzień.

 

Po nagraniu wszyscy chcieli przytulic Honorka i zrobić sobie z nim zdjęcie . Każdy cierpliwie czekał na swoją kolej, choć kolejka była baaaaardzo dłuuuuuga. Ciocia Agnieszka umiliła ten czas dzieciom częstując ich lizakami. Na koniec wizyty Amelka z klasy Ic wręczyła Honoriuszowi własnoręcznie przygotowaną podobiznę naszego kochanego lwa.

 

Realizatorom programu bardzo dziękujemy za tak miłą wizytę i udzielone rady na temat bezpieczeństwa. Odpowiedzi naszych uczniów będzie można wysłuchać w najbliższą środę 11 lutego o godz. 9.35 w Katolickim Radio Diecezji Płockiej.