3maja_17

dodano: 2017-05-11

Opracowała: Karolina Miklaszewska

To już 226 lat!

3 maja 1791 roku Polska jako drugie państwo na świecie i pierwsze w Europie, uchwaliła ustawę regulującą ustrój prawny. Konstytucja okazała się wówczas jednym z najnowocześniejszych aktów prawnym. Zakładała, że ustrój będzie opierać się na trzech niezależnych od siebie władzach: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.To właśnie na cześć uchwalenia Konstytucji i przypomnienia nam jak ważnym wydarzeniem w życiu Polaków była, Pani Aleksandra Jackowska wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała uroczysty apel. Widzowie tego wydarzenia dowiedzieli się, kto był odpowiedzialny za uchwalenie konstytucji i jak do tego doszło. A w uroczysty nastrój tego wydarzenia wprowadzał wszystkich chór szkolny pod kierownictwem Pani Małgorzaty Tomczak-Banachowicz.