232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

dodano: 2023-05-10

3 maja obchodziliśmy 232 rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni  Konstytucji Trzeciego Maja. Regulowała ona ustrój Rzeczypospolitej, była pierwszą w Europie i  drugą na świecie ustawą zasadniczą. Chociaż obowiązywała tylko 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem Polaków pragnących zachować niezależność państwa i umożliwić jego rozwój gospodarczy i polityczny.

W miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja wzięła udział delegacja naszej szkoły złożona z uczniów oraz rodziców. Dzieci złożyły także  biało-czerwone kwiaty przed pomnikiem marszałka Sejmu Wielkiego Stanisława Małachowskiego.

Po zakończonych  uroczystościach udaliśmy się do pobliskiej cukierni na pyszne lody.